Dovolená a last minute dovolená Dominikánská republika

Dovolená Dominikánská republika

Dovolená v Dominikánské republice: tento tropický ráj je stále oblíbenější turistickou destinací vyhledávanou návštěvníky po celém světě. Tato karibská ostrovní země vás přivítá rozlehlými plážemi s bílým pískem, tyrkysovým mořem a zvláště vysokými palmami.

Praktické informace:

Doba letu do Dominikánské republiky: cca 10 hodin

Časový posun: - 6 hodiny, zimní čas - 5 hodin

Cestovní doklady: cestovní pas (platnost pasu cestujícího při vstupu do země musí být minimálně 6 měsíců). Při vstupu není zapotřebí žádné vízum, pokud délka pobytu nepřekročí 60 dnů.

Zdravotní péče v Dominikánské republice: není povinné žádné očkování. Doporučeno je očkování proti malárii, žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a tetanu. Voda z vodovodu není pitná a není vhodná ani na čištění zubů. Večer se doporučuje používat repelent a chránit se oblečením s dlouhými rukávy a nohavicemi, před štípnutím moskytů, kteří ve výjimečných případech mohou přenášet malárii. Při menších zdravotních potížích se obraťte na recepci v hotelu, v lepších hotelech mají obvykle k dispozici vlastního lékaře.

Elektrické napětí v Dominikánské republice: elektrické napětí 110 V, zásuvky jsou amerického typu a nejsou kompatibilní s evropskými přístroji.

Měna: dominikánské peso

Telefonování: telefonovat můžete z telefonních budek. Telefonní karty zakoupíte v hodnotách 25, 45, 95 nebo 145 DOP nebo můžete pro volání použít i mince. Volání do České republiky z budky stojí cca 10 DOP/min. Z hotelu za hovor zaplatíte výrazně více.

Internet: dostupnost je téměř všude, ve větších městech jsou internetové kavárny otevřeny většinou od 8:00 do 22:00 hodin. Některé z nich umožňují i skenování, kopírování, případně mají i webkameru. Také většina hotelů nabízí připojení k internetu.

Nákupy v Dominikánské republice: obchody mají obvykle otevřeno od 9 do 18 hodin. Suvenýry se dají koupit u stánků na pláži nebo na tržišti. Nejoblíbenějšími suvenýry je dominikánský rum, doutníky, textil, šperky z jantaru, výrobky z keramiky nebo proutěné zboží.

Pláže: pláže v Dominikánské republice jsou jedny z nejkrásnějších. Většina je pokryta bělostným pískem a omývána křišťálově modrým mořem. Pláže bývají lemované kokosovými palmami.

Doprava v Dominikánské republice: lze si zapůjčit auto, ale půjčovné není zrovna levné. Většina turistů cestuje autobusem. Jízdné je levnější. Můžete také použít taxi, které je ale dražší než cestování autobusem.

Pivo 0,3l………………………………. 80-130 peso
Kola 0,3l………………………………. 55-70 peso
Voda 0.3l………………………………30-60 peso
Džus (natural) 0,33 l……………….50-120 peso