Dovolená Kapverdy,last minute dovolená Kapverdy

Dovolená Kapverdy

Kapverdy

Dovolená Kapverdy - Kapverdské ostrovy nabízejí impozantní horské scenérie, kilometry hebkých pláží, průzračné a teplé vody oceánu. Téměř neznámé sopečné souostroví nabízí ideální dovolenou nejen milovníkům windsurfingu, surfu a potápění.

Praktické informace Kapverdy

Doba letu: 6 h (s mezipřistáním na Kanárských ostrovech až 8 h)  

Cestovní doklady: Minimální doba platnosti pasu požadovaná pro vstup na Kapverdy je 6 měsíců. Děti cestující bez vlastního pasu (tedy zapsané v pase rodičů).

Časový posun: - 3 hodiny

Vízum do Kapverd: vízum se vyřizuje na délku pobytu 30 dnů (pro 1 vstup), jeho platnost je tři měsíce ode dne vydání, víza jsou vyřízena za 14 dní, expresní podání je vyřízeno za 3 dny.

Měna: kapverdské escudo - 100 CVE = 23.144 Kč, nejvýhodnější cizí měnou je Euro

Zdravotní péče v Kapverdách: vakcinace proti břišnímu tyfu, žloutence typu A i B a tetanu. Při cestě do určitých oblastí je doporučeno očkování proti malárii a choleře. Turisté, kteří pravděpodobně přijdou do styku s divoce žijícími zvířaty, by neměli opomenout vakcinaci proti vzteklině. Očkování proti žluté zimnici je povinné, avšak pouze pro ty cestovatele, kteří přijíždějí na Kapverdy z výchozí nebo tranzitní země s výskytem této choroby.

Zdravotní péče na Kapverdách není na takové výši, jak jsme zvyklí z Evropy, avšak v africkém měřítku patří ke špičce. Na všech ostrovech se nacházejí státní zdravotnická zařízení a v turistických centrech můžete počítat i se soukromými klinikami, které poskytují vyšší standard péče. Před cestou na Kapverdy si sjednejte cestovní zdravotní pojištění, které komplexněji pokrývá případné výlohy. Po uhrazení lékařského úkonu si nezapomeňte uschovat potvrzení o zaplacení, které po vás bude v případě žádosti o proplacení výloh vyžadovat vaše zdravotní pojišťovna po návratu zpět do vlasti.

Elektrické napětí v Kapverdách: Elektrické napětí 220 V, frekvence 50 Hz, do kapverdských zásuvek pasují české konektory.

Telefonování v Kapverdách: Spojení mobilními telefony z Kapverdských ostrovů neumožňuje Vodafon. Klienti ostatních českých operátorů se dovolají, jen pokud mají paušál. Tarify nejsou zrovna levné a tak se vyplatí telefonovat z veřejných telefonů, které lze najít v obchodech, restauracích apod. Tam si účtují 50 centů za minutu. Mezinárodní předvolba do Kapverd +238.

Nákupy v Kapverdách: Ceny jsou vyšší, jelikož se vše musí dovážet.

Základní ceny potravin: 5 litrů pitné vody - 2,5 EURO
pivo - 1,5 EURO
víno - 4 EURO
hamburger - 6 EURO
vepřová pečeně - 10 EURO
cigarety - 2,50 EURO