Dovolená Keňa, last minute dovolená Keňa

Dovolená Keňa

Keňa

Dovolená Keńa – tato úžasná země leží na východním pobřeží rovníkové Afriky. Krajina je tvořená vysokými horami střídajícími se s jezery, savanou, lesy a pláněmi. Keňské pobřeží je tvořeno bílými plážemi s jemným bílým pískem a je omýváno teplými vlnami průzračného, blankytně modrého Indického oceánu. Můžete zde strávit odpočinkovou dovolenou s koupáním v teplém oceánu, kde díky korálovému útesu, který se táhne podél pobřeží Keni, lze při šnorchlování obdivovat krásy podmořského života. Když už se vydáte do Keni, není možné vynechat výpravnou safari. Pozorování divoké zvěře v její domovině je zážitek na celý život, který ve Vás probudí lásku k africké přírodě a bude Vás nutit se sem vracet.

Praktické informace Keňa

Doba letu: cca 9 hodin

Cestovní doklady: platný cestovní pas (šest měsíců před koncem platnosti)

Časový posun: + 2 hodiny oproti středoevropskému času.

Vízum Keňa: Potřeba je také vízum, které je možno získat buď na velvyslanectví Keni v Nizozemí, nebo na velvyslanectví Velké Británie v Praze. Vízum pro jednorázový vstup do Keni můžete také získat při vstupu do země na hraničním přechodu, nebo letišti. Poplatek za jednorázové vízum je 25 USD, za tranzitní vízum pak 10 USD. Děti do 16 let neplatí.

Měna: keňský šilink (Ksh), 1,- USD je cca 70 Ksh.

Zdravotní péče Keňa: Doporučená je prevence proti malárii, očkování proti žluté zimnici, tetanus, hepatitida A.

Elektrické napětí Keňa: elektrické napětí. 220 – 240 V, zásuvky jsou anglického typu s třemi kolíky. Doporučujeme redukci zásuvek s sebou.

Telefonování Keňa: telefonní předvolba Keňa: +254

Nakupování Keňa: Ceny zboží a služeb v Keni se dají hodnotit jako poměrně příznivé, někdy příznivější než u nás. Samozřejmě, jak je již zvykem z exotických a dalekých zemí, záleží na tom, kde nakupujete a co nakupujete. Co se týká jídla, je lepší si připlatit a najíst se v restauraci, ne na ulici. V supermarketech nakoupíte za dobré ceny, ale například v luxusní restauraci Vás může sklenička minerálky vyjít až na 100 keňských šilinků. Podobně je to s pokrmy v restauracích; závisí na tom, zda jíte v turistické oblasti, jaké zařízení jste si vybrali a co si dáte k jídlu. Jídlo ve fast foodu vás může vyjít na 5 keňských šilinků a za pořádný oběd v dobré restauraci můžete dát až 1000 keňských šilinků.

Základní cena potravin Keňa: Sklenka minerálky v lepší restauraci: cca 100 Ksh
Fast food: cca 7 Ksh
Oběd v lepší restauraci: cca 1000 Ksh
Chléb: cca 10 Ksh
Spropitné: v restauraci min. 10 %
Safari 2 - 5 USD
Ostatní cca 20 Ksh