last minute dovolená Maďarsko, termály Maďarsko

Dovolená Maďarsko

Maďarsko

Dovolená Maďarsko – Země tisíce tváří, jedna z nejoblíbenějších dovolenkových zemí Evropy, různorodá krajina Karpatské pánve, příjemné podnebí, široká kulturní paleta, rozvinutý vědecký a obchodní potenciál, zábava i odpočinek? To vše platí o Maďarsku. A země se vám nepochybně vybaví hned při vyslovení jmen jako Balaton, Budapešť, Puszta.

Praktické informace Maďarsko

Doba letu: cca 1 hodina

Cestovní doklady: Občan České republiky může cestovat do Maďarské republiky (MR) na základě platného cestovního pasu nebo platného občanského průkazu.

Časový posun: středoevropský čas (GMT + 01:00)

Vízum do Maďarska: Občané ČR nepotřebují k cestě do Maďarska víza.

Měna: forint, 1 Ft = 100 fillér (30 Kč = cca 263 Ft)

Zdravotní péče v Maďarsku: Před vycestováním do Maďarska je zapotřebí požádat na pobočce své české zdravotní pojišťovny o vystavení Evropského průkazu zdravotního pojištění. Ten se předkládá v případě náhlého onemocnění nebo úrazu lékaři a nemocnici v dané zemi při požadavku na ošetření. Poté má český pojištěnec nárok na lékařsky nezbytnou zdravotní péči za stejných podmínek jako místní pojištěnci.

Elektrické napětí v Maďarsku: 230 V, frekvence 50 Hz, zásuvky jako v ČR

Telefonování v Maďarsku: předvolba volání do Maďarska +36. Z Maďarska do ČR +420.

Nákupy v Maďarsku: V této zemi jsou srovnatelné ceny jako v ČR.

Základní cena potravin: chleba od 120 HUF/cca 15 Kč; jogurt od 70 HUF/cca 9 Kč; láhev piva 0,5 l od 100 HUF/cca 15 Kč; láhev vína 1 l od 350 HUF/cca 42 Kč; nealkoholické nápoje 1,5 l od 190 HUF/cca 24 Kč.