Dovolená Španělsko , last minute dovolená Španělsko

Dovolená Španělsko

Španělsko

Dovolená Španělsko - je krásná a rozmanitá země s temperamentním národem a nádhernými památkami. Španělské království (Reino de Espaňa) zaujímá na evropské pevnině přibližně čtyři pětiny Pyrenejského poloostrova. Dále jsou jeho součástí Baleárské ostrovy ve Středozemním moři, Kanárské ostrovy v Atlantském oceáně a městské enklávy Ceuta a Melilla na marockém pobřeží Afriky.

Praktické informace Španělsko

Doba letu: cca 3 hodiny

Cestovní doklady: platný cestovní pas ČR nebo občanský průkaz ČR typu identifikační karty vydané po roce 1993, tzn. od vzniku České republiky, cestuje-li občan letadlem. Při cestě automobilem nebo vlakem předloží občan svůj cestovní doklad, při vstupu do Schengenského prostoru.

Vízum ve Španělsku: pokud zde nebudete pobývat více než 90 dní tak nebudete potřebovat vízum.

Časový posun: 0 hodin

Měna: Euro (EUR) - od 1. 1.2002

Zdravotní péče ve Španělsku: Španělsko je zemí, kde vám nehrozí žádná exotická nemoc. Proto není potřeba žádného speciálního očkování. Zdravotní péče je dostupná a o kvalitu ošetření se nemusíte strachovat. Pokud budete mít jakýkoli zdravotní problém, pomohou vám v recepci hotelu nebo zástupci cestovní kanceláře.

Elektrické napětí: elektrické napětí 230 V, frekvence 50 Hz, zásuvky jako v České republice.

Telefonování ve Španělsku: Telefonní předvolba pro Španělsko z České republiky je 0034. Ze Španělska do Čech je potřeba před klasické telefonní číslo vytočit 00420. Španělé telefonují opravdu hodně, takže na ulici najdete na každém rohu hned několik telefonních budek.

 

Nákupy ve Španělsku: ve Španělsku se vyplatí pořizovat kožené zboží: bundy, kabelky, boty. Jejich cena je oproti České republice nesrovnatelná a stejně tak kvalita. Vhodným dárkem je také kvalitní španělské víno (Rioja), sangrie či brandy. Pokud chcete vybrat dražší dárek, porozhlédněte se po zlatých a stříbrných špercích. Nakupovat se zde také vyplatí kosmetiku a parfémy.

Základní ceny potravin: chléb - od 20 Kč (0,65 eura)
mléko 1l - 21 Kč (0,7 eura)
balená voda 1,5 l - 15 Kč (0,5 eura)
těstoviny 0,5 kg - od 21 Kč (0,7 eura)
uzeniny 10 dkg - od 45 Kč (1,5 eura)
víno 1l - od 30 Kč (1 euro)
pivo 1l - od 30 Kč (1 euro)
kopeček zmrzliny - od 30 Kč (1 euro)