dovolená Thajsko, last minute Thajsko

Dovolená Thajsko

Thajsko

Dovolená Thajsko -  země, kde se sny stávají skutečností. Dovolená v Thajsku Vám ukáže, co si lze pod dokonalým spojením tradice se současností představit. Navštívíte jednu z nejdynamičtěji se rozvíjejících metropolí dnešního světa - BANGKOK, zvaný město andělů. Toto město kontrastů a přeměn Vás uchvátí jak svými historickými památkami, tak svou supermoderní výstavbou. Kulturu, historii, přírodu, pláže - to vše můžete zažít v jednom koutě Thajska. Bangkok, dovolená, Thajsko - to je jedinečná příchuť starodávné kultury v novověku spojené s tropickou zelení.

Praktické informace Thajsko

Doba letu: cca 11 hodin

Cestovní doklady: Cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců po návratu ze země.

Časový posun: časový posun oproti ČR je +6 hodin

Vízum do Thajska: Není požadováno

Měna: 100 thajských bahtů (THB) = cca 49 CZK, cca 2 EUR

Zdravotní péče: Od českých občanů není vyžadován očkovací průkaz ani jiná zdravotní potvrzení. Ačkoliv očkování povinné není, mělo by být. Rozhodně proti virové hepatitidě A (přenos vodou, nečistotou, potravinami), virové hepatitidě B (přenáší se krví, pohlavním stykem, injekčními stříkačkami), břišnímu tyfu (přenos vodou, potravinami), meningokoku A, C (kapénková infekce) a proti malárii, která hrozí především v oblastech severního Thajska při hranicích s Myanmarem (Barmou), v příhraničních oblastech Thajska s Kambodžou a v některých oblastech Malajsie. Poměrně velká investice je bezesporu rozumným krokem.

Elektrické napětí v Thajsku: V Thajsku je zaveden střídavý proud o napětí 225V/50Hz, takže s Vašimi vlastními elektrickými spotřebiči nebude problém. Je však nutné mít adaptér, protože jsou zde užívány zástrčky „amerického typu“ (s plochými kolíky). Ve většině hotelů najdete univerzální zásuvky.

Telefonování v Thajsku: Mobilní telefony v Thajsku fungují stejně jako u nás, pokrytí sítě je poměrně husté. Pokud budete bydlet v luxusnějších hotelech, budete mít na pokoji telefon, se kterým můžete volat přímo do zahraničí. Hotely si však účtují za tuto službu cenu navíc. Využít můžete například telefonování přes Skype, které je zdarma.

Předvolba pro volání do Čech: +420. Předvolba pro volání do Thajska: 0066

Nákupy v Thajsku: Skromné podmínky představuje asi 20 USD na den, jídlo je možné pořídit od 2 USD. Horní limit vašich finančních prostředků je prakticky neomezený a závisí na tom, zda plánujete navštívit bary nebo restaurace v přímořských letoviscích či v Bangkoku.

Základní cena potravin: Hamburgery 180 baht
- celá ryba cca 350 baht
- steaky 400-800 baht- koktejly a ovocné šťávy 40-60 baht
- pivo 70-80 baht