Dovolená a last minute dovolená Bulharsko

Dovolená a last minute dovolená Bulharsko

Dovolená v Bulharsku: hlavním lákadlem jsou dlouhá písečná pobřeží. Počasí je naprosto ideální pro dovolenou s dětmi nebo pro ty, kdo mají rádi moře a sluníčko. Červenec a srpen jsou nejteplejší. Najdete zde nejen krásná pobřeží, ale i vysoké hory nebo národní parky.

Praktické informace Bulharsko:

Časový posun: + 2 hodiny, letní čas + 3 hodiny

Cestovní doklady: cestovní  pas nebo občanský průkaz. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Bulharska.

Měna v Bulharsku: za 1 levo zaplatíte  12,9 korun. Leva se bez problémů dají vybírat přes bulharské bankomaty z normálních českých účtů a karet.

Elektrické napětí v Bulharsku: klasické zásuvkyna 220V

Zdravotní péče v Bulharsku: při turistické návštěvě je možné použít Evropský průkaz zdravotního pojištění,doporučujeme před cestou uzavřít kvalitní zdravotní pojištění, pokrývající náklady na ošetření, hospitalizaci, léčení, výlohy na léky, nezbytné převozy apod.

Nákupy v Bulharsku: na tržišti si můžete koupit vína, mušličky, krásné rukodělné šperky nebo levné cizokrajné ovoce. Při nakupování na tržišti je lepší mít u sebe drobné, při nákupech se vyplatí smlouvat s obchodníky. Typickými suvenýry jsou různé druhy keramiky, porcelánových výrobků a výšivek, ubrusů nebo například měděné nebo cínové nádobí. Typicky bulharský je také růžový olej, řezbářské výrobky nebo panenky v bulharském kroji.

Internet: v Bulharsku existují internetové kavárny. Ceny jsou obdobné jako v ČR.

Telefonování: mezinárodní předvolba +359, volání z Bulharska do ČR +420. Telefonování z hotelů je spolehlivé, ale drahé. Lze také volat telefonními kartami BELFON (oranžové budky) nebo MOBIKA (modré budky), které se zakoupí za 5, 10 nebo 20 Lv), telefonní karty se koupí v novinovém stánku nebo v potravinách u pokladny.

Pláže v Bulharsku: pláže jsou zde písečné a moře je azurově modré. Černé moře je ideální pro malé děti, protože vstup do něj je mírný a spád dna pozvolný. Vyvěšená žlutá vlajka upozorňuje na neklidné moře vyžadující vaši zvýšenou ostražitost, červená vlajka znamená zákaz koupání a vstupu do moře. Lehátka a plážové slunečníky bývají obvykle k dispozici za úhradu. 

chléb - 10 Kč

voda 1,5 l - 6 Kč

mléka 1 l - 13 - 20 Kč

jogurt (250 ml) - 4 - 8 Kč

víno 0,7 l - 40 - 120 Kč

pivo - 6 - 10 Kč

zmrzlina - 6 Kč

rajčata - 20 - 30 Kč

broskve - 20 - 35 Kč

meruňky - 13 - 25 Kč

okurky - 10 - 18 Kč

džus - 0,33 l - 10 Kč 

pizza - 20 - 80 Kč