Dovolená Spojené Arabské Emiráty

Dovolená Spojené Arabské Emiráty
Dovolená Spojené Arabské Emiráty - je především pro milovníky luxusu, prosluněných pláží, fantastických staveb, teplého moře a obdivovatele podmořského světa. Většinu území zaujímá plochá nížina, která je z větší části pokrytá pouští. Pobřeží je lemováno ostrovy. Podnebí bývá velmi teplé a slunce zde svítí po celý rok.
 
Praktické informace SAE:
 
Doba letu: cca 6 hodin
 
Cestovní doklady: cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země a vízum
 
Časový posun: + 2 hodiny letní čas, + 3 hodiny zimní čas
 
Vízum do SAE: při příletu se musíte prokázat platným vízem, o které je nutné zažádat předem. Vyřízení víza běžně trvá 5 pracovních dní. Vyřízení víza přes cestovní kancelář je jednodušší a levnější. Děti do 15-ti let zapsané v pase rodičů vízum nepotřebují.
 
Měna: místní měnou je dirham. Jeden dirham je sto fils. Dirham je svázán pevným kursem s americkým dolarem, 1 USD se rovná 3.671 Dh. Doporučujeme však mít u sebe raději americké dolary nebo eura.
 
Zdravotní péče v SAE: doporučuje se očkování proti virové hepatitidě typu A a B, tyfu, tetanu a vzteklině. Nejčastějšími zdravotními problémy turistů bývají úpaly, úžehy a spáleniny od slunce. V případě, že Vás postihne tzv. cestovatelský průjem, dbejte především na to, aby nedošlo k dehydrataci. 
 
Zdravotnictví je v SAE na velmi dobré úrovni.Poplatek za běžné vyšetření v soukromých zdravotnických zařízeních je od 100,- AED a cena lékařského ošetření a předepsaných lécích. Turistům doporučujeme, aby do SAE necestovali bez mezinárodního zdravotního pojištění na dobu cesty.
 
Elektrické napětí v SAE: v hotelech najdete klasické napětí 220 V/50 Hz. Zásuvky jsou ploché, většinou je nutný adaptér – k dispozici na recepci hotelu.
 
Telefonování v SAE: telefonní síť SAE patří mezi mimořádně rozvinuté. Bez problémů fungují partnerské sítě všech českých operátorů, při telefonování i psaní SMS je nutné zadat číslo účastníka s mezinárodní předvolbou (do ČR +420). Mezinárodní předvolba pro SAE je +971.
 
Nákupy v SAE: Nakoupit tu lze poměrně levně nejrůznější zboží. Nejtypičtější je pro zemi zlato. Můžete si zde zakoupit například náušnice, náramky nebo náhrdelníky. 
 
mléko: 2,5 - 3 AED 
chléb: 2 - 5 AED
rajčata: 2,6 - 10 AED
olej: 2,5 l 5 AED
pitná voda: 1,5 l: 1,5 AED (10 l balení = 4 AED)
nescafé 100 g: 18 AED