Hotel v Berlíně a v Sasku

Hotel v Berlíně a v Sasku

ADVENT V BERLÍNĚ A V SASKU


LETOŠNÍ NOVINKA, HOTEL**** V BERLÍNĚ
Aneb 40 let filmu Tři oříšky pro Popelku

VÁŠ NOVÝ **** hotel v Berlíně

byl otevřen v listopadu 2010 a nachází se jen 2400 m od centra města. Komfortní nekuřácké pokoje mají mimo jiné bezplatné připojení k internetu či zdarma možnost vaření kávy a čaje v pokoji či klimatizaci. V letošním roce přibylo nové fitness centrum. Hlavním hitem je obrovské hotelové atrium s plochami zeleně. Špičkový bar s krbem. Restaurace. Pro firemní kolektivy - obrovské konferenční prostory.

Tento hotel nabízíme i v dalších termínech:
Ideální je například kombinace Berlín a Tropické ostrovy

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 5.30 hodin. Berlín v čase adventu: základní prohlídka města a především čas na úžasnou adventní atmosféru německé metropole - kombinaci klasického adventu na historickém berlínském adventním trhu (jeden z 50 berlnínských adventních trhů) a neuvěřitelné světelné výzdoby nákupních tříd a náměstí centra města. "Město budoucnosti" s největší moderní výstavbou na světě (snad jen některá asijská města mají stejný boom) a vedle Paříže s nejpřepychovější vánoční výzdobou nabízí i tradiční starobylá adventní zákoutí jako ostatní historická německá města. Třída Unter den Linden, Braniborská brána, Humboldtova universita, Muzejí ostrov, Říšský sněm....
2 typy na vánoční trhy:
> nostalgická vánoční nálada na náměstí Gendarmenmarkt. Novinky Berliner Morgenpost: "nejkrásnější berlínský vánoční trh na nejkrásnějším berlínském náměstí" okolo 150 adventních stánků, každý rok okolo 600 tisíc návštěvníků, krásné osvětlení historických budov, přes 1 kilometr vánočního osvětlení, přes 1000 vánočních koulí, 120 svítících hvězd.
> vánoční trh u opery - v historickém středu Berlína Vás čeká cca 160 stánků s uměleckými výtvory řemeslníků z celého Německa, ale i z Jižního Tyrolska či z Čech. Budova opery, pohled na berlínský dóm.... Nocleh v hotelu **** v Berlíně.
2. den: dopoledne volno k návštěvě erlínských muzeí a galerií či k pohodě na adventních trzích. Odlpoledne Moritzburg - barokní lovecký letohrádek saského kurfiřta na ostrově uprostřed rybníka vytvořil v zimě 1972/73, tedy před 40 lety kulisu dnes již kultovní pohádce Tři oříšky pro Popelku. Zima je časem pohádek - ponořte se do míst původního natáčení. Nejkrásnější zimní pohádku všech dob představí na ploše 2000 m2 celkem 4 výstavní patra v zimně dekorovaném zámku. Několik slavnostních sálů, místa natáčení, filmové kulisy, původní kostýmy (více jak 50 kusů) a rekvizity. Podvečerní zastávka v Drážďanech - adventní trhy a nádherně osvětlené památky města. Návrat do Prahy do půlnoci.
 
 
 
                                                                         

Termín

Cena dospělý

Dítě do 15 let

08.12. - 09.12.2012
 2.900,- Kč
2.320,- Kč
07.12.-08.12.2013
   
 
 

Cena zahrnuje:

dopravu, 1x nocleh v hotelu*** se snídaní v Berlíně, průvodce, pojištění proti úpadku.

Doplatek:

večeře: 450 Kč
jednolůžkový pokoj: 650 Kč

Odjezdová místa: TRASA F


Naše doporučení - TROPICKÉ OSTROVY – NEJVĚTŠÍ EVROPSKÝ AQUAPARK

Aquapark je otevřen od roku 2004, 24 hodin denně. www.topical-islands.de
- Celková plocha 66 tisíc m2 (6,6 hektaru!)
- Teplota vzduchu 25 – 28°C
- Teplota vody: 28 – 31°C
- Různé lázně a vířivky až 38°C
Hala: 360 m dlouhá, 210 m široká, 107 m vysoká (vešla by se sem Socha svobody na výšku či Eiffelovka na délku nebo 8 fotbalových hřišť)
Bazén Jižní moře má 4000 m2 a je dlouhý jak 3 olympijské bazény – písečná pláž je 7 m široká, stovky lehátek zvou ke karibskému lenošení, dá se tady plavat, šnorchlovat, řádit,…..
Bazén Laguna Bali je replika pravé atmosféry z Bali – pískovcové skály, dřevo, palmy, indonéské chatky,….. ideální místo pro děti – 2 tobogány, divoká voda, vířivky, vodopády, voda 31°C. Hloubka vody 1,35 m. Večer je bazén magicky osvětlen – barvy světla se mění,….
Unikátní „bombou“ je největší deštný prales na světě pod střechou, který je uprostřed mezi bazény – džunglí vedou chodníčky v délce 1,1 km, kde se můžete procházet v plavkách mezi 30.000 stromy 500 druhů – stromy jsou vysoké až 18 metrů, zvuky pralesa od ranního zpěvu ptáků po večerní tajemné křiky tropických zvířat, vůně kvetoucích orchidejí,….. Nechybí panoramatický výhled přes celé Tropické ostrovy. Denně probíhá několik show v tropické vesnici, kde jsou originální stavby dovezené z Bornea, Bali, Thajska a ostrova Samoa.
Žhavé novinky:
největší německý tobogán aneb z výšky 25 m rychlostí až 70 km/h.,
největší tropický svět saun na světě,
4000 m2 dětského klubu,
v balónu do výšky 60 m,..