Molltaler 2010-11

Molltaler 2010-11

Lyžování v rakouských Alpách - Molltaler – Gletscher 3000

 

Ledovec, jehož nadmořská výška dosahuje 3 120 m, Vám nabízí lyžování po celý rok. Zajímavostí je dostupnost tohoto ledovce podzemní dráhou, která Vás během 8 minut přiveze přímo k ledovci. Při návštěvě tohoto místa Vás čekají nové zážitky, spojené s kvalitním lyžováním a okouzlující krajinou.

 

Dolů na jih - " slunce a sníh v nejlepší oblasti na jihu"

Průběžný lyžařský provoz od poloviny ledna do poloviny května a k tomu prvotřídně upravené sjezdové tratě  a prašan všude, kam lyžařskjá prkna dosáhnou, to je realita v jedinečné ledovcové lyžařské oblasti v Korutanech.
A to potvrzuje také Země Korutany: Molltalerskému ledovci byla udělena korutanská pečeť kvalitních sjezdovek.
Až se 450 centimetry přírodního sněhu v hlavní sezóně a kompaktní podkladovou vrstvou umělého sněhu ( díky novému sněhovacímu zařízení) se mohou lyžaři a snowboardeři oddávat sportování na sněhu na sjezdovkách sahajících od Schareck až dolů po Schwarzkopflift.
V nadmořské výšce 2.100 až 3.122 m nabízí Molltalský ledovec 53 km sjezdovek, 16 km variant sjezdů a 9 zařízení.

Sjezdovky a zařízení u Molltalského ledovce:

příjezd do lyžařské oblasti je ze stanice Talstation v údolí v nadmořské výšce 1200 m prostřednictvím ledovcového Expresu ( pozemní lanovka) a trvá "rychlých" osm minut až k lyžařskému centru v centrální stanici v nadmořské výšce 2200 m. Lanovková dráha Ledového jezera (6-ti kabinová lanovka) vede přímo dále až k horské stanici v nadmořské výšce 2800 m - až ke "Skleněnému paláci" - panoramatické restauraci Ledové jezero.

Nejvyšší dráhy jsou Ledovcový Jet (6-místná lanovková dráha s krytem) a pararelní sedačková lanovková dráha 3000. Objevíte sjezdovky u Schareck, kde panoramatická lanovková dráha Kluhspies veze sportovce z Hochwurtenspeicher zpět k horské stanici, odkud se sjezdovkou vhodnou pro rodiny dá nádherně brázdit sníh tak, že i začátečníci se mohou ihned podělit o radost ze zimního sporotvání.