Chorvatsko - Vodice

Chorvatsko - Vodice

 

Severní Dalmácie je proslulá nejen počtem slunečných dnů v roce ( 255) a obsahem vzácných solí v moři, ale také teplejším podnebím téměř subtropickým, což se projevuje hlavně na jaře a na podzim.

 

Šibenik, historické město, kdysi obývané Ilýrským kmenem Dalmátů, hraje důležitou úlohu v chorvatské historii, minulosti i současnosti. Je také velmi důležitý vzhledem k rozvoji turismu v regionu. Leží u ústí řeky Krka, která je známa svými vodopády, ohromující svou přírodní krásou a také je jednou z osmi národních parků v Chorvatsku. Město Šibenik je obklopené mnohými opevněními, z dob, kdy se muselo bránit před početnými dobyvateli. Jeho historický osud spočíval v časté změně panovníků, z kterých každý zanechal na městě a jeho okolí svoji ruku. Nejdůležitější kulturní památkou je katedrála Sv. Jakuba, mistrovské dílo, které je pod ochranou UNESCO. Vodice je městečko nedaleko Šibeniku. Pokud toužíte po dynamických prázdninách, plných rozmanitých aktivit, jste na správném místě.

 

Vodice jsou široko daleko známé svou bohatou turistickou nabídkou, pořádáním různých zábavných pořadů a pohostinnosti místních obyvatel. Lidé vás přivítají jako milé přátele. Příroda a její nádherné vůně, poklid na plážích a v tichých zátokách vám zajistí zasloužený odpočinek.

 

Pláže:

hrubý písek ( vhodné pro rodiny s dětmi). Na pláži se nachází tobogán, je zde nabídka vodních sportů.

 

Výlety, sport, zábava: v bezprostřední blízkosti se nachází dva národní parky Krka ( řeka s vodopády) a Kornati ( ostrovy), výlety lodí, rybářské exkurze, vodní sporty, turistické vláčky, řada představení a lidových či církevních slavností během léta.

 

Vzdálenost z Prahy:

960 km , z Vlašimi: 930 km