Chorvatsko - Istrie - Pula, Rabac 2011

Chorvatsko - Istrie - Pula, Rabac 2011

Istrie  je největším poloostrovem v Jaderském moři. Bujná vegetace, čisté a členité pláže, kulturní a historické památky, množství termálních a minerálních pramenů, kavárny a restaurace, široké množství sportovního vyžití a služby na vysoké úrovni vytvářejí příjemné prostředí tohoto poloostrova.  
V posledních letech zde vyrostla velmi rozsáhlá a rušná letoviska, mezi něž patří také Rabac.

   

   

Rabac

Původně rybářské městečko s malým přístavem je dnes významným a velmi ručným letoviskem na jihovýchodním pobřeží Istrie. Městečko působí dojmem, jakoby dýchalo minulostí. Je zde překrásný palác, věže, malířské ateliéry a úzké uličky s krámky, bary a restauracemi.
Z pevnosti je překrásný výhled na moře i městečko, které odtud vypadá jako veliká chobotnice, jejíž chlapadla se potápějí do moře.
Rabac je vhodný pro všechny věkové kategorie, i po rodiny s dětmi. Na plážích jsou oblázky, štěrk a skalní plotny, které byly někde doplněny uměle. V okolí jsou na členitém pobřežží četné malé zátoky s krásným koupáním.
V Rabacu byli celkem 4 pláže oceněny tzv. modrou vlajkou ( jednou z nich je pláž Girandella), které splňují náročná kritéria jako jsou kvalita vody, služby a bezpečnost, vzdělávání v oblasti životního prostředí. Za pláží u hotelu Girandella je i niudistická pláž. Rabac a jeho okolí mají ideální podmínky ke strávení aktivní dovolené - sportovní zázemí a programy, které nabízejí hotely, široká nabídka výletů (doporučujeme pěší výlet do historického měst Labin - cca 5 km), vodní sporty na pláži, potápění nebo procházka podél pobřeží po promenádě.

 

 

 

 

Pula

zažijte Istrii skrze typickou benátskou architekturu budov, kostelů, zvonic, se svým pobřežím a plážemi i se svým vnitrozemím je Istrie vyhledávaným turistickým místem. Poloostrov Istrie se nachází v severní části Jaderského moře mezi Terstským a Kvarnerským zálivem. Istií protékají tři řeky - Dragonja, Raša a Mirna, a v její severní části se vypíná pohoří Učka.


Modrá Istrie: 

dovolená a letní pobyt na pobřeží Istrie - Modrá Istrie se vztahuje na pobřeží a přímořské části východní a západní Istrie, části, kterou tvoří krása moře, pláží a nádherných zátok, kterými Istrie oplývá, a vše to přispělo rozvoji turizmu na Istrii, kde se nacházejí největší ubytovací kapacity jako jsou hotely, apartmány, soukromé domy, rezidence, turistické komplexy, bungalovy atd. Mnohé z těchto turistických struktur disponují sportovním vybavením, bohatou gastronomickou nabídkou, jakož i různým zábavním vybavením.

 

Pulská Aréna:

zcela jistě jedna z nejvýznačnějších památek kulturně historického dědictví na Istrii z doby Římské říše. Amfiteátr v Pule pochází z I.stol., respektive z doby císaře Vespasiána, a podlet velikosti je šestý na světě. V té době Aréna sloužila svým způsobem jako divadlo, ve kterém se konaly souboje gladiátorů, zatímco dnes je jevištěm pro různé kulturní akce, většinou koncerty.

 

Národní park Brijuni:

souostroví Brijuni tvoří 3 větší ostrovy a 12 menších ostrůvků, které se nacházejí před jihozápadní částí pobřeží Istrie. Brijuni jsou zvláštní svou osobitou mediteránskou vegetací a safari parkem, kde žijí četná exotická zvířata, kromě toho Brijuni oplývají archeologickými pozůstatky a nalezišti z římské a byzantské doby. Právě díky své zvláštnosti byly Brijuni již počátkem 19.stol. cílem státníků a aristokratů. Dnes turismus na Brijunech oživují kulturní akce jako jsou opery pod širým nebem apod.

 

Resort Centinera