Chorvatsko - Pirovac

Chorvatsko - Pirovac

(webové stránky se momentálně
upravují, níže uvedený pobyt je již v prodeji. Více info v c.a.Yvetta)

 

   

Pirovac

leží na severním pobřeží stejnojmenného zálivu 21 km severozápadně od Šibeniku. V úrodném okolí se pěstuje hlavně vinná réva. Výnosný je i zdejší rybolov. První historické zmínky o Zloselu, jak se do roku 1921 Pirovac jmenoval, sahají do konce 13. století. Na obranu proti Turkům byla v 16. století postavena pevnost s hradbami, přesto však bylo město dvakrát dobyto a obyvatelé se museli uchýlit na ostrov Murter. Zbytky historických památek zde najdete dodnes, zejména na pohádkových ostrůvích Sustipanac (sv.Štěpán) a ostrově Ljubavi (ostrov Lásky). Pirovac má několik pěkných oblázkových pláží - Sitnice, Vrulje, Vrilo, Lolič, Makirina - s pozvolným vstupem do moře, nejteplejší a nejčistší vodou na světe. Pláž Lolič obdržela v roce 2011 ocenění "modrou vlajkou", na konci pláže Makirina, asi 1 km od centra, je zátoka s léčivým bahnem. 20 km od letoviska je Vranské jezero - největší v Chorvatsku (rozloha přes 30 km2) - původně sladkovodní, nyní mírně slané vzhledem k propojení s mořem. Letovisko je baštou malé kopané, provozovat můžete i windsurfing nebo si půjčit kolo. Konají se pravidelné diskotéky a různé slavnosti např. Slavnost plodů moře, Pirovacké noci, soutěže zpěváků. K romantickým procházkám lákají starobylé kamenné uličky, k posezení u sklenky výborného vína stylové restaurace a vinárny.

Vila Vicenco ( kód PEL 6869)

dvoupodlažní budova situovaná v centru letoviska, 100 m od vyhlášené pláže Lolič oceněné modrou vlajkou. Prostorné dvou až třílůžkové pokoje s možností přistýlky, vlastním příslušenstvím, klimatizací, ledničkou a lodžií. U objektu je velká zahrada s dětským koutkem a parkoviště.

   

Stravování:

probíhá v chorvatské restauraci. Snídaně (švédské stoly), večeře (výběr ze dvou jídel, salát, dezert)

  

Cena zahrnuje:

  • doprava
  • ubytování na 7 nocí s polopenzí
  • klimatizace
  • pobytová taxa
  • pojištění zájezdu dle zákona

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění UNIQA:

tarif L3 - sazba 18,-Kč/dosp. os./den - léčebné výlohy a asistenční služby limit 3.000 000,-Kč

tarif K3S - sazba 30,-Kč/dosp. os./den - léčebné výlohy a asistenční služby limit 3.000 000,-Kč, pojištění smrti následkem úrazu limit 150 000,-Kč, poj. trvalých následků úrazu limit 300 00,-Kč, poj. odpovědnosti za škodu na zdraví a věci třetí osoby limit 1.000 000,-Kč 80 % poj. stornovacích poplatků limit 15.000,-. Děti do 15 let 50 % sazby.

extra sedadlo navíc v autobuse 1.950,-Kč

 

Fakultativní výlety: (orientační ceny)

Národní park Kornati - celodenní autobusem a lodí - cena 30 Euro

Vodopády řeky Krka - celodenní autobusem a lodí - cena 29 Euro

Fish picnic - celodenní lodí - cena 15 Eur

Národní park Plitvice - celodenní autobusem - cena 30 Euro

Rybolov na Vranském jezeře - celodenní autobusem - cena 30 Euro

Split - celodenní autobusem - cena 24 Eur

Noční Pirovac - večerní projížďka lodí Pirovacským zálivem, rybolov pod lampióny, živá hudba - cena 12 euro