Čertovská noc

Čertovská noc

Schladming - 1200 čertů
NOVINKA, HOTEL**** v centru Bischofshofenu


Adventní trhy v horách i pod katedrálami, koupání v horských termálech, údolí Gasteinertal a Grossarltal, Pasov a Salcburk.


ilustrační foto

ilustrační foto
 
ilustrační foto

 

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy ve 23.45 hodin.
2. den: Svět horských údolí – koupání v termálech v údolí horských pramenů Gasteinertal – Bad Hofgastein – největší alpský aquapark s termální vodou. Venkovní i vnitřní bazény s termální léčivou vodou – 34°C pod dvoutisícovými vrcholy. Novinka – adventní trhy v údolí almů Grossartlal – údolí s víc jak třicítkou salaší a s malými horskými obcemi – tradiční salcburský horský adventní trh. Nocleh v hotelu **** na náhorní planině v obci Alpendorf. nad St. Johann. Večer výjezd na čerty do Schladmingu – největší čertovská show na světě.
3. den: Adventní trhy ve stínu katedrál: v Salcburku po stopách Mozarta s výjezdem lanovkou na pevnost nad městem – krásné vyhlídky na Staré město, prohlídka. Mozartův rodný dům, domek, kde napsal Magickou fl étnu, atd. Pasov – nádherné adventní trhy před dómem, největší varhany na světě, město plné památek na soutoku tří řek. Návrat do Prahy do půlnoci

Zájezd pouze pro ucelený kolektiv.

Cena zahrnuje:

dopravu, nocleh v hotelu**** v centru Bischofshofenu (pokoje s příslušenstvím) vč. bufetové snídaně, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Termíny Dospělá osoba dítě do 15 let
23.11.-25.11.2012 2.990,- Kč 2.320,- Kč
22.11.-24.11.2013    

 Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) - 20% každé dítě do 15 let

Doplatek:

večeře: 450 Kč

jednolůžkový pokoj: 300 Kč 

Vstup na čertovskou show ve Schladmingu: cca 5 EUR


FOTOGALERIE - Čertovské průvody


Krampuslauf Krampuslauf Krampuslauf
Krampuslauf Krampuslauf Krampuslauf
Krampuslauf Krampuslauf Krampuslauf
Krampuslauf
Krampuslauf Krampuslauf Krampuslauf
Krampuslauf Krampuslauf Krampuslauf

 Adventní zájezdy s čerty

Krampuslauf - běh čertů - fantastická alpská tradice stará stovky let. Čerti běhají v Rakousku od poloviny listopadu do Tří králů. Jsou to čerti lesní, koňští, čerti z bažin, skalní čerti. Malým běhům předchází vždy několik obřích setkání se stovkami čertů. Jak vypadají krampusové - základem je vyřezávaná maska, mnohdy se dědí z dědečka na syna a na vnuka.... a má desítky let stáří. Je to jedna z nejsilnějších alpských tradic. Na masce jsou obří rohy. Nejtěýší masky váží až 30 kg. Jsou ale i nové některé až fantaskní ve stulu sci-fi.  Zbytek těla pokrývají zvířecí kůže od masky až k patě. Nechybí obří hlomozící zvonec, dárpy na ruce, koňské žíně na trestání hříšníků....