AVE MARIA

AVE MARIA

 

AVE MARIA ANEB VÍDEŇ V ČASE ADVENTU

Wien, Klosterneuburg, Schonbrunn


JEZDÍME od roku 1992 - letos poprvé s hotelem **** přímo u Vídně


Tento zájezd patří již mnoho let k našim tradičním produktům. Po důkladné prohlídce vídeňských památek a zajímavostí, po návštěvě skvostných adventních trhů... prožijete večer v moravském sklípku s odbornou degustací vín a harmonikářem. Druhý den navštívíte skvostný klášter Klosterneuburg v okolí Vídně. Podíváte se do slavné klenotnice, uvidíte extravagantní budovy architekta Hundertwassera, vánoční trh u zámku Schönbrunn, expozici betlémů ...ilustrační foto

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 5,30 hodin. Vídeň: Pěší prohlídka centra - kostel Sv. Karla Boromejského, Kärntnerstrasse, Staré město, Hofburg, Židovské město, sv. Ruprecht - nejstarší kostel Vídně, možnost prohlídky slavné klenotnice v Hofburgu, galerií, Mozartova muzea atd., volno k návštěvě adventních trhů. Ubytování v hotelu ve Znojmě, večeře v hotelu. Pro zájemce večerní návštěva sklípku v Novém Šaldorfu (2 km od hotelu) s odbornou degustací, s neomezenou konzumací vína, živou hudbou a prohlídkou historického sklepa.
2. den: Zámek Schönbrunn a jeho adventní trh - prohlídka habsburského sídla, Klosterneuburg - jeden z nejvýznamnějších rakouských klášterů s císařskými pokoji (Slavnostní sál, Mramorový sál, Gobelínový sál,…) a bazilikou, která ukrývá zlatý Verdunský oltář z roku 1181. Pro zájemce - sjezd obřího sudu na víno po vlastním pozadí….Dojezd do Prahy mezi 22.00 a 24.00 hodin.


Termín
Cena dospělý
Dítě do 15 let
01.12.-02.12.2012
2.800,- Kč
2.240,- Kč
07.12.-08.12.2013
 
 
Dětská cena platí při ubytování v pokoji se 2 dospělými osobami - 20% každé dítě do 15 let
 
Cena zahrnuje:

dopravu, průvodce, nocleh v hotelu**** s bazénem u Vídně, bufetovou snídani, pojištění CK proti úpadku

Doplatek:

450 Kč večeře
pokoj 1/1: 400 Kč   

Odjezdová místa: TRASA C

VÁŠ HOTEL **** U VÍDNĚ

jen 19 km od adventních trhů a hlavních památek. K dispozici vám je bazén a sauna. Vedle hotelu je špičková restaurace s obrovskou překrásně vedenou vinotékou. Jeden ze zdejších someliérů vám rád poradí s výběrem. také jeden z nich byl nedávno vyhlášen rakouským someliérem roku.

Vídeňský vánoční trh

existuje více než 700 let. Roku 1924 udělil císař Albret II. vídeňským obchodníkům a živnostníkům privilegium k pořádání "Prosincového trhu". V 16. století byl trh znám pod názvem "Tomášův trh" jako trh zaměřený svým zbožím na období Vánoc a Nového roku. Vídeňský vánoční trh si našel své místo před vídeňskou radnicí, kam se přesunul z historických uliček roku 1975. V centru Vídně jsou i další skvělé adventní trhy - historický na náměstí Freyung, půvabná vesnička mezi muzejními budovami, před zámkem Belvedere, na Spittlberegu. Krásný trh je na nádvoří zámku Schönbrunn, překrásnou výzdobu má pěší třída Kärntnerstrasse. Pro Rakušany je vánoční trh místem setkání a pohody, místem klidného zastavení s hrnečkem svařeného vína, místem popovídání s přáteli.


ZIMNÍ POHÁDKA – NÁŠ LETOŠNÍ TIP NA VÝSTAVU

Výstava obrazů Zimní pohádka. Letos po dlouhých letech místo tipu na Albertinu máme tip na Kunsthistorische Museum. Velká výstava na fascinující téma zimní krajiny v evropském umění. Výstava ukazuje kouzlo zimy v krajinách špičkových malířů jako byli například Pieter Bruegeld.Ä, Peter Paul Rubens, William Turner, Francisco de Goya, známí francouzští impresionisté jako Claude Monet, Alfred Sisley, Camille Pissarro. Výstava víc jak 150 obrazů a k tomu i sochy, tapisérie, umělecká díle ze stříbra, porcelánu či slonoviny. Díla zapůjčily známé galerie Musée d´Orsay, Paris, Städel, Frankfurt, Rojksmuseum, Amsterdam, National Gallery a The Tate, Londýn i další známá evropská muzea. Vstup: 12 EUR, ale už při skupince 10 osob jen 10 EUR. Muzeum je na Maria Theresien Platz, u muzea je adventní trh. Orientační výše vstupů ve Vídni: Albertina – asi nejznámější muzeum světa, obrovská galerie, 65 tisíc kreseb a obrazů – da Vinci, Rubens, Rembrandt, Michelangelo, Picasso, Rafael,… 9 EUR (včetně všech výstav), Belvedere – galerie (blížící se Klimtův rok) 8 EUR, skupina od 10 osob již za 6,50 EUR, Hofburg – císařský hrad – Císařské pokoje + klenotnice + pokoje a muzeum Sisi – 9 EUR, Karlskirche – nejkrásnější barokní kostel Vídně – 6 EUR, skupina od 6 osob 5 EUR, Umělecko – historické muzeum 10 EUR, skupina od 10 osob 7 EUR, Mozartův dům – nové muzeum v domě, kde žil a kde složil například Figarovu svatbu, 9 EUR, skupina od 10 osob 6 EUR, Státní opera – 6 EUR,…

Francie Francie Francie FrancieFotogalerie - Vídeň

Vídeň Vídeň <a href=